Aktuality

Fakultní nemocnice Olomouc zřídila tým psychologů pro pomoc pacientům s COVID-19 a jejich příbuzným
16. 11. 2020

Zdravotníci pečující o pacienty s COVID-19 jsou často vystaveni extrémním profesním i časovým nárokům. Rodiny těchto pacientů zároveň oprávněně žádají od zdravotníků adekvátní informace o stavu svých blízkých a očekávají jejich empatii. Tyto protichůdné tlaky vyvolaly ve Fakultní nemocnici Olomouc potřebu zajistit pro svá pracoviště odpovídající psychologickou podporu. Je určena pacientům a jejich příbuzným a realizuje ji tým psychologů složený z odborníků Kliniky psychiatrie a Oddělení klinické psychologie.

Přečíst