Fakultní nemocnice Olomouc otevřela další odběrové místo pro vyšetření COVID-19

22. 9. 2020

Druhé odběrové místo pro odběr vzorků pro vyšetření COVID-19 otevřela na konci minulého týdne Fakultní nemocnice Olomouc. Obě místa jsou situována v budově F – jednak v bočním vchodu směrem od budovy Y, v níž sídlí II. interní klinika, jednak ve vchodu směrem od budovy H. K největšímu odběrovému centru v Olomouckém kraji, jehož personál provede v průměru 300 odběrů denně, dovede příchozí žluté směrové značení.

K odběrům jsou přijímáni lidé s žádankou od praktického lékaře, odeslaní Krajskou hygienickou stanicí, ale také samoplátci. Pro obě skupiny však platí, že před samotným odběrem je nutná registrace přímo na odběrovém místě. Samoplátci si musí rezervovat termín vyšetření v rezervačním systému ZDE. Neobjednané samoplátce nelze otestovat.

Podrobné informace o odběrech, ale také provozu nemocnice v souvislosti s hygienicko-epidemiologickými opatřeními najdou zájemci souhrnně na stránkách https://covid.fnol.cz/.