Očkování proti COVID-19

Snažíme se, aby očkování proti COVID-19 probíhalo ve FN Olomouc bez zbytečných průtahů. Pro urychlení a větší plynulost vám nabízíme podrobné informace formou odpovědí na nejčastější otázky, které jsou s celým procesem spojené. Znění otázek a odpovědí budeme aktualizovat podle vývoje situace. Níže najdete také informační materiály ke stažení.

Bude-li to možné, prosíme, abyste si před příchodem do očkovacího centra vytiskli Dotazník před očkováním a vyplněný jej donesli s sebou. Dotazník si můžete stáhnout ZDE.

Děkujeme vám za trpělivost, shovívavost a pochopení.
Fakultní nemocnice Olomouc

Otázky a odpovědi

K očkování využijte centrální rezervační systém na webech registrace.mzcr.cz crs.uzis.cz nebo pomocí telefonní linky 1221

Prioritně se pokuste přeregistrovat v centrálním rezervačním systému. Pouze pokud se vám to nepodaří, využijte naši informační telefonní linku 588 442 517.  

Očkovací centrum najdete v bývalé ambulanci Hemato-onkologické kliniky (budova K v sousedství III. interní kliniky). K budově vás navede žluto-černý navigační systém v celém areálu nemocnice. K vystoupení a nastoupení osob směřujících na očkování je možné využít parkovací plochy před budovou K a u budovy ředitelství Wa. Prosíme ale o jejich využití jen na nejnutnější dobu. Zájemci mohou využívat také autobusy MHD číslo 42, jejichž zastávka se nachází v blízkosti budovy K. Dopravní a parkovací situaci naleznete v plánku níže.

Očkovací centrum v budově K

 

Rozhodně nikoliv. Prosíme, abyste se k očkování dostavili v čase, který jste si rezervovali. Je zbytečné chodit dříve o hodinu nebo i více. Díky tomu se nebudou vytvářet fronty a vy budete včas naočkováni. V očkovacím centru jsou k dispozici koordinátoři, kteří vám rádi poradí a pomohou.

Před samotným očkováním je nutná formální registrace v našem očkovacím centru, během níž si jen ověříme vaši identitu a rezervaci termínu. Po ní následuje krátká konzultace u přítomného lékaře a pak samotné očkování. Vše proběhne na jednom místě a v krátkém čase, pokud vše probíhá plynule.

Při registraci v očkovacím centru stačí průkaz pojištěnce. Registrační pracovník s vámi vyplní dotazník o vašem zdravotním stavu. Pro urychlení registračního procesu si můžete dotazník s krátkou anamnézou stáhnout, vytisknout a vyplnit doma. V případě potřeby Vám poradí registrační pracovník.

DOTAZNÍK KE STAŽENÍ

 • Očkovací centrum FN Olomouc má své kapacitní a prostorové limity. Abychom dodrželi všechna protiepidemická a hygienická opatření, může se stát, že nebude vždy možné, aby všichni příchozí čekali na očkování ve vnitřních prostorách centra. V tom případě prosíme o shovívavost a trpělivost.
 • Povinné je dodržování pravidla 3R (roušky-dezinfekce rukou-rozestupy). Žádáme také o dodržování aktuálních pokynů zdravotníků přímo v očkovacím centru.
 • Z kapacitních důvodů žádáme doprovod očkovaných osob, aby čekal venku. Děkujeme.

Od 17. 6. 2021 Fakultní nemocnice Olomouc provádí očkování samoplátců (tzn. cizinců a občanů ČR, kteří nemají v ČR komplexní zdravotní pojištění) proti onemocnění COVID-19. Určeným očkovacím místem pro uvedenou skupinu zájemců bude očkovací centrum FN Olomouc. Registrace je možná na webových stránkách registrace.mzcr.cz v samostatném registračním online formuláři pro samoplátce.

Pro zájemce o očkování z řad samoplátců budou ve FN Olomouc vyčleněny termíny ve dvou dnech v týdnu, vždy pondělí a středa v čase od 13 hodin a jejich počet a konkrétní čas budou uzpůsobeny počtu zájemců.

Cena za aplikaci očkovací látky proti Covid-19 vyvolaná původcem Sars-CoV-2 pro samoplátce splňující podmínky MZ ČR je stanovena na 400 Kč, platba je možná výhradně bezkontaktní platební kartou. Certifikát o očkování bude k dispozici na webu ocko.uzis.cz

Očkovací centrum v budově K je otevřeno od pondělí do neděle od 7:30 do 18.00 hodin.

Ano, zájemce bez předchozí registrace a rezervace termínu očkujeme každý den. Pro snazší odbavení přímo na místě prosíme neregistrované zájemce, aby dbali pokynů personálu. Čekací doba přitom může činit až několik hodin.

Očkujeme jen registrované děti, a to v neděli a pondělí. K očkování využijte centrální rezervační systém na webech registrace.mzcr.cz crs.uzis.cz nebo pomocí telefonní linky 1221

Očkovací centrum ve FN Olomouc očkuje vakcínami Comirnaty (Pfizer, BioNTech) a Janssen (Johnson & Johnson).

Provozní doba očkovacího centra ve Fakultní nemocnici Olomouc v době vánočních svátků 2021 je následující:

 • 24. 12. 2021 | 7:00 - 12:00
 • 25. 12. 2021 | zavřeno
 • 26. 12. 2021 | 7:00 - 14:00
 • 31. 12. 2021 | 7:00 - 14:00
 • 1. 1. 2022 | zavřeno

Ano, bude. Vakcinace dětí však nebude probíhat v očkovacím centru v budově K, nýbrž na Dětské klinice v budově Q. K očkovacímu místu zájemce dovede tradiční žlutočerné značení. Dítě musí být v doprovodu zákonného zástupce a očkováni budou pouze registrovaní.

Očkování dětí 5+ ve FN Olomouc:

 • Kde: Dětská klinika FN Olomouc (Google mapa)
 • Kdy: 
  • 22. 12. 2021 / 13.00 – 18.00
  • 28. 12. 2021 / 8.00 – 12.30, 13.00 – 18.00
  • 29. 12. 2021 / 13.00 – 18.00
  • 4. 1. 2022 / 8.00 – 12.30, 13.00 – 18.00
  • 5. 1. 2022 / 13.00 – 18.00

Prosíme o vyplnění dotazníku před samotným očkováním (v přílohách níže).

Více informací o očkování nezletilých ZDE.