Očkování proti COVID-19

Snažíme se, aby očkování proti COVID-19 probíhalo ve FN Olomouc bez zbytečných průtahů. Pro urychlení a větší plynulost vám nabízíme podrobné informace formou odpovědí na nejčastější otázky, které jsou s celým procesem spojené. Znění otázek a odpovědí budeme aktualizovat podle vývoje situace. Níže najdete také informační materiály ke stažení.

Bude-li to možné, prosíme, abyste si před příchodem do očkovacího centra vytiskli Dotazník před očkováním a vyplněný jej donesli s sebou. Dotazník si můžete stáhnout ZDE.

Děkujeme vám za trpělivost, shovívavost a pochopení.
Fakultní nemocnice Olomouc

Otázky a odpovědi

K očkování využijte centrální rezervační systém na webech registrace.mzcr.cz crs.uzis.cz nebo pomocí telefonní linky 1221

Prioritně se pokuste přeregistrovat v centrálním rezervačním systému. Pouze pokud se vám to nepodaří, využijte naši informační telefonní linku 588 442 517.  

Očkovací centrum najdete v bývalé ambulanci Hemato-onkologické kliniky (budova K v sousedství III. interní kliniky). K budově vás navede žluto-černý navigační systém v celém areálu nemocnice. K vystoupení a nastoupení osob směřujících na očkování je možné využít parkovací plochy před budovou K a u budovy ředitelství Wa. Prosíme ale o jejich využití jen na nejnutnější dobu. Zájemci mohou využívat také autobusy MHD číslo 42, jejichž zastávka se nachází v blízkosti budovy K. Dopravní a parkovací situaci naleznete v plánku níže.

Očkovací centrum v budově K

 

Rozhodně nikoliv. Prosíme, abyste se k očkování dostavili v čase, který jste si rezervovali. Je zbytečné chodit dříve o hodinu nebo i více. Díky tomu se nebudou vytvářet fronty a vy budete včas naočkováni. V očkovacím centru jsou k dispozici koordinátoři, kteří vám rádi poradí a pomohou.

Před samotným očkováním je nutná formální registrace v našem očkovacím centru, během níž si jen ověříme vaši identitu a rezervaci termínu. Po ní následuje krátká konzultace u přítomného lékaře a pak samotné očkování. Vše proběhne na jednom místě a v krátkém čase, pokud vše probíhá plynule.

Při registraci v očkovacím centru stačí průkaz pojištěnce. Registrační pracovník s vámi vyplní dotazník o vašem zdravotním stavu. Pro urychlení registračního procesu si můžete dotazník s krátkou anamnézou stáhnout, vytisknout a vyplnit doma. V případě potřeby Vám poradí registrační pracovník.

DOTAZNÍK KE STAŽENÍ

  • Očkovací centrum FN Olomouc má své kapacitní a prostorové limity. Abychom dodrželi všechna protiepidemická a hygienická opatření, může se stát, že nebude vždy možné, aby všichni příchozí čekali na očkování ve vnitřních prostorách centra. V tom případě prosíme o shovívavost a trpělivost.
  • Povinné je dodržování pravidla 3R (roušky-dezinfekce rukou-rozestupy). Žádáme také o dodržování aktuálních pokynů zdravotníků přímo v očkovacím centru.
  • Z kapacitních důvodů žádáme doprovod očkovaných osob, aby čekal venku. Děkujeme.

Od 17. 6. 2021 Fakultní nemocnice Olomouc provádí očkování samoplátců (tzn. cizinců a občanů ČR, kteří nemají v ČR komplexní zdravotní pojištění) proti onemocnění COVID-19. Určeným očkovacím místem pro uvedenou skupinu zájemců bude očkovací centrum FN Olomouc. Registrace je možná na webových stránkách registrace.mzcr.cz v samostatném registračním online formuláři pro samoplátce.

Pro zájemce o očkování z řad samoplátců budou ve FN Olomouc vyčleněny termíny ve dvou dnech v týdnu, vždy pondělí a středa v čase od 13 hodin a jejich počet a konkrétní čas budou uzpůsobeny počtu zájemců.

Cena za očkování je stanovena ze strany MZ ČR na 809 Kč, platba je možná výhradně bezkontaktní platební kartou. Certifikát o očkování bude k dispozici na webu ocko.uzis.cz.

Podrobné informace najdete na přiložených letácích (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Česká verze English version