Aktuality

Odborníci z ČVUT vyvinuli ochrannou masku proti COVID-19, testovat ji bude Fakultní nemocnice Olomouc
26. 3. 2020

Do boje s epidemií COVID-19 se vedle zdravotníků zapojili i špičkoví vědci vyvíjející účinná léčiva a ochranné prostředky. Konkrétně odborníci z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při Českém vysokém učení technickém (CIIRC ČVUT) vyvinuli nyní již certifikovanou ochrannou maskou proti COVID-19. Jejich originální řešení bude klinicky testováno na I. interní klinice - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc.

Přečíst
Fakultní nemocnice Olomouc spustila web s informacemi o koronaviru a dotazníkem pro lidi s příznaky
21. 3. 2020

Nový web s aktuálními informacemi o opatřeních přijatých v souvislosti s pandemií COVID-19, ale také s jednoduchým dotazníkem pro ty, kteří pociťují příznaky nemoci, spustila Fakultní nemocnice Olomouc. Stránky covid.fnol.cz také slouží jako pomyslný rozcestník pro získání aktuálních údajů o situaci v České republice a Olomouckém kraji.

Přečíst