Očkovací místo v Šantovce končí, zájemci o očkování bez registrace mohou přímo do FN Olomouc

27. 9. 2021

Od 27. července letošního roku zajišťuje Fakultní nemocnice Olomouc v Galerii Šantovka provoz očkovacího místa pro zájemce o vakcínu proti onemocnění COVID-19, kteří nejsou registrováni v centrálním rezervačním systému. Od té doby zde zdravotníci největšího nemocničního zařízení na střední Moravě aplikovali téměř 12 tisíc dávek vakcín Janssen (Johnson & Johnson) a Comirnaty (Pfizer/BioNTech). K 30. září 2021 toto místo ukončí svůj provoz a FN Olomouc bude nadále zvát zájemce o očkování bez registrace do očkovacího centra v budově K svého areálu. Důvodem je zejména nízký zájem o vakcíny v Šantovce a s tím související zájem nemocnice šetřit tolik potřebný personál mimo jiné i pro výjezdy mobilních očkovacích týmů.

K poslednímu září končí Fakultní nemocnici Olomouc smlouva o pronájmu prostor očkovacího místa v Galerii Šantovka. Při zdejší provozní době od 11 do 19 hodin navíc není aktuálně ze strany zájemců o očkování adekvátní zájem, který by směřoval k prodloužení nájemní smlouvy. „V průměru aplikujeme v Šantovce 120 dávek vakcíny za den, přičemž téměř polovina jsou druhé dávky. V očkovacím centru v areálu nemocnice je to obdobný počet a nyní nepředpokládáme výrazný nárůst zájmu,“ říká krajská koordinátorka očkování a primářka Oddělení nemocniční hygieny FN Olomouc MUDr. Jarmila Kohoutová.                      

Olomoucká fakultní nemocnice v současné době připravuje výjezdy mobilního týmu do zařízení pobytových služeb (domovy seniorů, chráněné bydlení a podobně). „Zrušení nepříliš využívaného očkovacího místa v Šantovce nám uvolní pro tyto účely tolik potřebný vyškolený personál,“ zmiňuje MUDr. Kohoutová.

Zájemci o očkovaní proti COVID-19 bez registrace však o tuto možnost ani nadále nepřijdou. „Vakcíny budeme nadále touto cestou nabízet v našem očkovacím centru v budově K bývalého ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky v našem areálu. Zachována bude možnost zajištění jednodávkového nebo dvoudávkového schématu očkování. Zrušením očkovacího místa v Galerii Šantovka využijeme dostačující kapacitu centra v areálu nemocnice, které je dostupné autobusy MHD a jsou zde vyčleněna parkovací místa pro individuální dopravu. K tomu zde efektivně a operativně můžeme reagovat na případné potřebné navýšení denní kapacity, a to zejména v oblasti personálního zajištění,“ dodává MUDr. Jarmila Kohoutová.