Obec Štěpánov vyhlásila sbírku na pořízení plicního ventilátoru pro FN Olomouc

2. 4. 2020

Veřejnou sbírku na pořízení plicního ventilátoru a na podporu financování léčby onemocnění COVID-19 ve Fakultní nemocnici v Olomouci vyhlásila obec Štěpánov. Sbírka iniciovaná starostou Mgr. Jiřím Šindlerem byla zahájena 1. dubna a končí 30. dubna.

„Koronavirová pandemie zasáhla Litovelsko, Uničovsko a potažmo celý Olomoucký kraj nebývalou silou. Proto jsme se rozhodli, že vedle všudypřítomné medializace roušek je nejvyšší čas myslet na dny následující. Odborníci očekávají nárůst nemocných. Lékaři, odborná péče a vybavenost nemocnic bude prioritní. Věříme, že když jsme spojili síly při šití roušek, spojíme je i v této finanční sbírce,“ vysvětluje motivy k uspořádání sbírky Jiří Šindler. Pro účel sbírky byl zřízen u Sberbank CZ, a.s. transparentní účet 4211327052/6800. „Pohyb na účtu bude k nahlédnutí odkazem na stránkách obce Štěpánov www.stepanov.cz. Budeme rádi, když nám dárci připíšou vzkazy a přání do zpráv k platbám,“ dodává starosta.

Výtěžek hodlá obec Štěpánov předat Fakultní nemocnici Olomouc. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě momentálně podle disponuje 67 ventilátory pro dospělé pacienty a 12 pro dětské. Objednané jsou také dva ventilátory pro Kliniku plicních nemocí a tuberkulózy a pro případ potřeby v souvislosti s epidemií COVID-19 nemocnice aktivovala celkem 17 ventilátorů ze skladových rezerv. „Aktuálně má nemocnice kapacitu více než třicet pacientů na ventilovaných lůžkách, kterou lze operativně zvýšit. Byť tedy v této chvíli netrpíme v této oblasti nedostatkem, za štěpánovskou aktivitu a projev sounáležitosti srdečně děkujeme,“ dodává ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Pro účel sbírky byl zřízen u Sberbank CZ, a.s. transparentní účet 4211327052/6800