David Koller koncertoval pro Fakultní nemocnici Olomouc. Diváci vybrali 50 tisíc

13. 5. 2020

Nejrůznější podoby má pomoc, kterou v době koronavirové pandemie poskytovali a poskytují obětaví jednotlivci i instituce Fakultní nemocnici Olomouc a jejím pracovníkům. Přidalo se také Divadlo na Šantovce a díky jejímu zprostředkování rovněž skvělý muzikant David Koller. Společně uspořádali online koncert, jehož se na dálku zúčastnili i zdravotníci z FN Olomouc. Pravě jejich nemocnici je určen výtěžek koncertu, který činí skvělých 50 134 korun!

"Jsem moc rád za sebe i své kolegy, že jsme mohli alespoň takto formou finančního daru přispět zdravotníkům na jejich boj se zákeřnou nákazou," konstatuje vedoucí Divadla na Šantovce Mgr. Petr Hlávka. "Velký dík patří samozřejmě Davidu Kollerovi, všem divákům koncertního streamu, kteří přispěli na dobrou věc, a v neposlední řadě všem mým kolegům z divadla za jejich velkou pomoc při realizaci této akce," dodává Petr Hlávka.

Symbolický šek na vybranou částku osobně převzal ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. "Moc děkujeme za darované finanční prostředky, které jdou v naší nemocnici primárně na zdravotní péči, personální náklady a v neposlední řadě na další rozvoj nemocnice. Peníze tedy zcela jistě poslouží dobré věci," zdůrazňuje profesor Havlík.

Na záznam koncertu se můžete podívat ZDE.