Od 1. září budou ve zdravotnických provozech Fakultní nemocnice Olomouc povinné roušky

31. 8. 2020

Od úterý 1. září 2020 budou roušky povinné v zařízeních zdravotních a sociálních služeb, ve veřejné dopravě, na úřadech či ve volebních místnostech. Povinnost zakrývat si ústa i nos tedy od zítřka platí také pro zdravotnické provozy Fakultní nemocnice Olomouc, tedy například ambulance, lůžková oddělení či vyšetřovny.

„Roušky zavádíme od 1. září plošně jen v epidemiologicky nejrizikovějších místech. Nicméně všude tam, kde se pohybuje mnoho různých lidí a nejde dodržovat bezpečný odstup, roušky doporučujeme. Nyní je zásadní, aby lidé nezapomněli, že virus mezi námi je a jen tak nezmizí. Abychom nemuseli zavádět celostátní opatření, musíme být nyní všichni zodpovědní a obezřetní. Prosíme občany, aby dodržovali základní hygienická pravidla – mytí rukou, rozestupy od ostatních a roušky,“ uvedl v tiskové zprávě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Fakultní nemocnice Olomouc v této souvislosti žádá návštěvníky, aby při pohybu ve zdravotnických provozech v areálu dodržovali následující pravidla:

• mějte zakrytá ústa i nos,
  • použijte dezinfekci na ruce,
  • hlaste kontakt s COVID pozitivními osobami,
  • dodržujte bezpečnou vzdálenost (2 metry),
  • minimalizujte dobu pobytu v čekárně.

Podrobnosti o zavedeném opatření najdete ZDE.