Indikovaní pacienti (s žádankou)

  • Vyšetření ve FN Olomouc je možné pouze po objednání formou online formuláře – ZDE. Děkujeme 
  • Odběrové místo na odběr vzorků pro vyšetření COVID-19 najdete v areálu FN Olomouc - v budově F (GOOGLE MAPA).
  • K odběrům budou přijímáni lidé s žádankou od praktického lékaře (papírovou, naskenovanou v SMS nebo odeslanou praktickým lékařem na e-mail odberstan@fnol.cz) či odeslaní Krajskou hygienickou stanicí, která bude sama informovat odběrové místo.
  • Před samotným odběrem je nutná registrace přímo na odběrovém místě. Registrovat se musí všichni příchozí, tedy jak ti, které k vyšetření poslal lékař či krajská hygienická stanice, tak i samoplátci, kteří si již před tím rezervovali termín odběru on-line. Bez registrace nemůže být odběr uskutečněn. K registračnímu místu vás navedou směrovky u odběrové místnosti.
  • Důležité upozornění! Indikovaným pacientům, jež mají pozitivní výsledek vyšetření PCR SARS-Cov-2, vydá potvrzení o tomto výsledku lékař, který vyšetření indikoval nebo jeho praktický lékař. Prosíme, obracejte se přednostně s těmito požadavky na ně.

Žádáme všechny, kdo jsou odesláni do Fakultní nemocnice Olomouc k odběru na vyšetření na COVID-19, aby směřovali výhradně na odběrové místo. Na jiných místech ve FN Olomouc a v jiném čase není vyšetření možné. Děkujeme za pochopení.