PCR testy stěrem z nosohltanu

• Vyšetření ve FN Olomouc je možné pouze po objednání formou online formuláře - ZDE
  • Podmínky a cena vyšetření:

• Zájemce musí být zdráv (bez příznaků onemocnění COVID-19), nesmí být v karanténě (z důvodu kontaktu s onemocněním COVID-19) a v poslední době neměl rizikový kontakt s pozitivní osobou.
    • Vyplní žádost o zaslání „Lékařského potvrzení“ o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 elektronicky (klikněte pro stažení).
    • Připravte si číslo mobilního telefonu a emailovou adresu, kam Vám bude zasláno heslo a odkaz na stažení certifikátu. Důležité: mobilní telefon a emailová adresa musí souhlasit s údaji v registru UZIS (zadané při očkování).
    • Administrativa a odběr se uskuteční na odběrovém místě FN Olomouc (budova F2 – boční vchod, oddělení alergologie a klinické imunologie).
    • Cena vyšetření je stanovena na 814,- Kč.
    • Platba je možná pouze bezhotovostně prostřednictvím platební karty na platebním terminálu na odběrovém místě.
    • Mezinárodní certifikát (v češtině a angličtině) si pomocí hesla v SMS stáhněte na webovém portálu ocko.uzis.cz. Certifikát neobsahuje číslo cestovního dokladu (není potřeba udávat na odběrovém místě).
    • S dotazy ohledně portálu ocko.uzis.cz se obracejte na telefonní linku 1221.

• Výsledky vyšetření

• V případě negativního i pozitivního výsledku vyšetření dostanete SMS do 36 hodin od odběru.*
    • Mezinárodní certifikát si můžete na webovém portálu ocko.uzis.cz stáhnout přibližně 1 hodinu po obdržení SMS.
    • V případě pozitivního výsledku vyšetření kontaktujte svého praktického lékaře a dodržujte izolační opatření uvedená ZDE.
    • V případě dotazů k výsledku vyšetření - pouze výsledky vyšetření z odběrového místa ve Fakultní nemocnici Olomouc pište na e-mailovou adresu covid@upol.cz.

*Pokud neobdržíte SMS zprávu a e-mail do 36 hodin od vyšetření, kontaktujte nás na výše uvedené e-mailové adrese. Pro urychlení vyřízení Vašeho požadavku, uveďte prosím do e-mailu Vaše jméno, příjmení, rodné číslo, e-mailovou adresu a telefonní kontakt (ze žádanky).

• Kde je odběrové místo?

• Odběrové místo na odběr vzorků pro vyšetření COVID-19 najdete v areálu Fakultní nemocnice Olomouc - v budově F (GOOGLE MAPA).
    • Mapku zvětšíte poklikem.

• Důležité kontaky | Informace k výsledku vyšetření

• Odběrové místo FN Olomouc: +420 739 598 026 (8.30 – 14.30 hod).
    • V případě dotazů k výsledku vyšetření - pouze výsledky vyšetření pro samoplátce/firmy z odběrového místa ve Fakultní nemocnici Olomouc pište na e-mailovou adresu covid@upol.cz.
    • Pokud neobdržíte SMS zprávu a e-mail do 36 hodin od vyšetření, kontaktujte nás na výše uvedené e-mailové adrese.