Aktuality

Speciálně vycvičení psi umí detekovat onemocnění COVID-19. FN Olomouc byla stěžejním partnerem projektu
21. 5. 2021

Rychlá, spolehlivá a levná. Tak lze stručně charakterizovat metodu detekce onemocnění COVID-19, která využívá velmi citlivého čichu „nejlepších přátel člověka“. Účinnost tohoto postupu testování dnes zdravotníkům Fakultní nemocnice Olomouc demonstroval tým neziskové organizace Search and Rescue Czech Republic v čele s vedoucím projektu speciálního výcviku psů, kynologem Gustavem Hotovým.

Přečíst
Lepší je být zdravý nežli pacient. Odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc poradí, jak můžeme sami přispět k vlastnímu zdraví
17. 3. 2021

Jak aktivně přispět k vlastnímu dobrému zdravotnímu stavu? Jak jíst, spát či hýbat se? Co znamená být v souladu sám se sebou? Na tyto a další otázky budou hledat odpovědi hosté, které si do série debat nazvané Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ) pozve ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Přečíst