Očkování proti COVID-19 do středy na Klinice pracovního lékařství, poté v budově K

15. 1. 2021

V pátek 15. ledna bylo ve Fakultní nemocnici Olomouc zahájeno očkování seniorů starších 80 let proti onemocnění COVID-19. Připraveno pro ně je očkovací centrum na na Klinice pracovního lékařství (budova P, ulice I. P. Pavlova). Vakcinace zde bude probíhat do středy 20. ledna včetně, poté bude očkovací centrum přesunuto do větších prostor bývalé ambulance Hemato-onkologické kliniky (budova K v sousedství III. interní kliniky). Očkovat se zde začne ve čtvrtek 21. ledna. K oběma budovám je zřízen navigační systém v celém areálu nemocnice. Zájemci mohou využívat také autobusy MHD číslo 42, jejichž zastávky se nacházejí v blízkosti obou budov. Dopravní a parkovací situaci naleznete v plánku níže.

Lidé starší 80 let se mohou k očkování hlásit přes centrální rezervační systém na webech registrace.mzcr.cz a crs.uzis.cz nebo pomocí telefonní linky 1221. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři. Aktuální informace naleznete na webu covid.fnol.cz.

Kde najdete očkovací centrum ve FN Olomouc?

Umístění očkovacího centra do středy 20. 1. 2021 (včetně)

Klinika pracovního lékařství v budově P.

Umístění očkovacího centra od čtvrtka 21. 1. 2021

Bývalá ambulance Hemato-onkologické kliniky v budově K